קורסים דיגיטליים
הבית של הקורסים הדיגיטליים

מבחנים שלא ידעתם שניתן לבצע באינטרנט

חלק גדול מהחיים של כל אחד ואחת מאיתנו מתנהל במרחב הדיגיטלי. למעשה כיום כבר אי אפשר לדמיין עולם בלי אינטרנט. אנחנו קונים עוד ועוד מוצרים ברשת, מתעדכנים בחדשות, צופים בתכנים מכל הסוגים, מייצרים אינטראקציות חברתיות, נעזרים בכלים שונים לשיפור החיים – וגם מבחנים ניתן לבצע אונליין. ליתר דיוק, לבצע מבחני הכנה, זהים לגמרי למבחן האמיתי, וכך להתכונן אליו באופן מיטבי. בעמוד זה תמצאו כמה וכמה מבחנים שאולי כלל לא ידעתם שאפשר לבצע באינטרנט.

הבחינה הפסיכומטרית

גם כשיש מסלולי לימוד שאפשר להתקבל אליהם בלי פסיכומטרי, עדיין מדובר בבחינה נפוצה מאוד. ציון פסיכומטרי גבוה פותח דלתות רבות ומהווה בסיס לקריירה נחשקת. זהו מבחן מורכב ומאתגר, וחלק משמעותי בהכנה הוא לעבור סימולציה שמדמה באופן מושלם את המבחן ה"אמיתי". באינטרנט ישנם מבחנים שלמים שאפשר לבצע, כמובן תוך התייחסות גם למגבלת הזמן שיש לכל פרק. התוצאות יעזרו לכם להבין עד כמה אתם מוכנים, אם יש צורך בקורס הכנה ובאילו תחומים כדאי במיוחד להשקיע כדי להשתפר.

מבחני מיון באנגלית

עוד תחנה אפשרית בדרך ללימודים אקדמיים יעילים ומועילים היא מבחן מיון באנגלית. ישנה בחירה בין מבחן אמיר שמתבצע בשיטה הישנה עם דף נייר ועט, לבין מבחן אמירם שהוא הגרסה הממוחשבת. ציון גבוה מספיק במבחנים אלה מקנה פטור מחובת לימודי אנגלית במהלך התואר הראשון, כך שנחסך מהסטודנטים והסטודנטיות גם זמן יקר וגם לא מעט כסף (כל קורס באנגלית מתומחר בנפרד). מומלץ לעבור מבחן אמירם לפטור באנגלית באינטרנט כדי לתרגל את כל סוגי השאלות שמופיעות בו וגם להבין את הקצב הנכון למענה על כל שאלה.

מבחני דפ"ר

גם לפני הגיוס לצבא, וליתר דיוק לפני הצו הראשון, כדאי להיכנס לאינטרנט ולבצע מבחן רלוונטי – מבחן הדפ"ר. צה"ל מייחס לציון הדפ"ר חשיבות רבה, ומסתמך עליו כדי להציע למלש"בים ולמלש"ביות תפקידים שונים. תפקידים איכותיים מכל הסוגים מחייבים דפ"ר גבוה מאוד, ומאחר שיש רק הזדמנות אחת לעבור את המבחן הזה, כדאי להגיע מוכנים. תרגול מבחן דפ"ר באינטרנט עוזר להבין איך בנויות השאלות בפרקים השונים, ולתרגל מענה מהיר.

מבחני הסמכה לקבלנים רשומים

דוגמה נוספת למנעד הרחב מאוד של מבחנים באינטרנט היא מבחני ההסמכה לאנשי מקצוע שמבקשים להיכלל בפנקס הקבלנים של משרד הבינוי והשיכון. תהליך הרישום כולל בחלק מהענפים מבחן ייעודי. כך למשל קבלני שיפוצים נדרשים לענות על שאלות רבות בתחום העיסוק שלהם וגם לגבי חוקים ותקנות. מבחנים אינטרנטיים עוזרים לאנשי המקצוע, כולל אלה הוותיקים והמיומנים, להבין אילו שאלות צפויות במבחן האמיתי.

מבחנים באוניברסיטה הפתוחה

גם במהלך התואר ישנה אופציה למבחנים דרך האינטרנט. האוניברסיטה הפתוחה מציעה בחלק מהקורסים את האפשרות להיבחן מהבית, דרך הרשת. זוהי גישה חדשנית ומתקדמת, שבאופן טבעי לא ניתן לאמץ בכל מוסד לימודים ובכל מסלול לימודים, אבל סביר להניח שבעתיד נראה עוד ועוד מבחנים שניתן לבצע באינטרנט.

Picture of קורסים דיגיטליים
קורסים דיגיטליים

הבית של הקורסים הדיגיטליים בישראל!

שתפ/י את הפוסט!
פייסבוק
ווצאפ