קורסים דיגיטליים
הבית של הקורסים הדיגיטליים

האם כדאי לשפר את האנגלית לפני תחילת התואר הראשון?

השפה האנגלית היא אחת מן השפות הנפוצות בעולם ומשמשת כשפה מרכזית בתחומים רבים, כולל האקדמיה. כן, גם אם התואר כולו מועבר בישראל ובשפה העברית, הרי שאתם תפגשו לא מעט בשפה המדוברת ביותר בעולם.

אם נשים לרגע בצד את העובדה שרבים הם הסטודנטים הבוחרים להירשם למוסדות אקדמיים מעבר לים ובהם שפת ההוראה או חלק משמעותי מן הקורסים נעשים באנגלית, נעלה שאלה מרכזית והיא: האם כדאי לשפר את האנגלית לפני תחילת התואר הראשון גם אם מדובר במוסד בישראל?

נגישות למידע אקדמי

על אף המאמרים האקדמיים הרבים הכתובים בעברית, רוב המאמרים המדעיים, הספרים והמחקרים האקדמיים נכתבים באנגלית. 

יכולת קריאה והבנה טובה באנגלית תאפשר לסטודנט לגשת למקורות מידע רחבים יותר, להבין את החומר הנלמד לעומק ולהכין עבודות אקדמיות איכותיות יותר.

תקשורת אפקטיבית עם גורמים חיצוניים שונים

סטודנטים רבים לומדים אמנם באוניברסיטה או מוסד אקדמי בארץ, אך לצורך עבודות הגשה ומחקרים שונים, נמצאים בקשר גם עם גורמים מעבר לים.

שליטה טובה באנגלית תסייע בתקשורת עם גורמים אלו, וכן להשתתף בפורומים מקצועיים ובפלטפורמות נוספות שיכולות להוות קרקע פורייה ללמידה ולשיפור.

הכנה למבחנים בינלאומיים

בחלק מן התארים הראשונים, על הסטודנטים המעוניינים לעשות את הצעד הבא ולהירשם לתארים מתקדמים לאחר סיום התואר הראשון, נדרשים לעבור מבחנים בינלאומיים כמו TOEFL או IELTS.

אלו הן למעשה בחינות שמהוות חלק מתנאי הקבלה לתארים המתקדמים. שיפור האנגלית טרם תחילת הלימודים יסייע לעבור את המבחנים בהצלחה ולקבל ציונים גבוהים יותר, מה שיכול לפתוח דלתות לאוניברסיטאות יוקרתיות יותר.

ובואו נסתכל קדימה כיתרון בשוק העבודה

גם לאחר סיום התואר, שליטה באנגלית מהווה יתרון בשוק העבודה. 

מעסיקים רבים מחפשים אחר מועמדים עם יכולת תקשורת באנגלית, והדבר יכול להגדיל את סיכויי ההשתלבות בעבודות שונות, במיוחד במשרות בינלאומיות.

בעולם של ימינו ובו הטכנולוגיות הפכו את התקשורת עם גורמים מעבר לים לפשוטה הרבה יותר, הרי שעובד בעל אנגלית ברמה גבוהה יציב רף גבוה ותחרות אל מול המתחרים בראיון העבודה.

המלצות לשיפור האנגלית

הפתרון הנפוץ מכול הוא קורסים מקוונים. ישנם קורסים מקוונים רבים לשיפור האנגלית, כמו אלו המוצעים כאן אצלנו באתר. קורסים אלו מאפשרים ללמוד בקצב אישי ולפי נושאים ספציפיים.

אם אתם ניחנתם בסבלנות רבה יותר וברצון לשפר את האנגלית לרמה מדהימה, הרי שאל תוותרו גם על קריאת ספרים ומאמרים: קריאה רבה באנגלית תסייע להרחיב את אוצר המילים ולשפר את הבנת הנקרא. מומלץ לקרוא ספרים, מאמרים ועיתונים בנושאים שמעניינים אתכם.

לסיכום

שיפור האנגלית לפני תחילת התואר הראשון הוא צעד חשוב שיכול להקל על הסטודנט במהלך הלימודים ולהעניק לו יתרונות רבים גם בשוק העבודה. יש לקחת בחשבון את ההשקעה הנדרשת ולהתאים את שיטות השיפור לצרכים ולזמן הפנוי של הסטודנט. 

באמצעות קורס מקוון ושיטות למידה מגוונות, תוכלו להגיע לרמת אנגלית שתסייע בהצלחה בלימודים האקדמיים ובהמשך הקריירה המקצועית.

Picture of קורסים דיגיטליים
קורסים דיגיטליים

הבית של הקורסים הדיגיטליים בישראל!

שתפ/י את הפוסט!
פייסבוק
ווצאפ